Contact formulier  |  info@genemuidenactueel.nl  |  RSS  |  Twitter  |  Mobiel  |  Red.
>> sport
dinsdag 22 mei 2012
11e Jaargang... Update:
Erna Last-Kijk in de Vegte ook op podium in Zweden
maandag 20-02-2012
Erna ik ben zeer tevreden over de afgelopen weken op natuurijs
v.l.n.r. Erna Last-Kijk in de Vegte,  Elma de Vries en Maria Sterk op het podium.
foto: v.l.n.r. Erna Last-Kijk in de Vegte, Elma de Vries en Maria Sterk op het podium. © G. Kijk in de Vegte

FALUN (Z) - De Genemuidense marathonschaatsster Erna Last-Kijk in de Vegte (MKBasics-Palet Schilderwerken dames schaatsmarathon ploeg) is zaterdag als tweede geeindigd  in de KPN Finale Grand Prix marathon wedstrijd op het Runmeer bij Falun in Zweden.

De week begon afgelopen maandag met een waterballet in de klassieker  “De 100 van Earnewâld”, waarin Erna in de finale ten val kwam en als 14e finishte.
Donderdag en zaterdag waren er de laatste twee wedstrijden in de KPN Grand Prix competitie op het Runmeer bij Falun in Zweden. Hier liet Erna Last-Kijk in de Vegte opnieuw zien tot de Nederlandse top van de dames marathonschaatssters te behoren op natuurijs.
Donderdag ging de wedstrijd over 9 ronden, in totaal 80 kilometer.
Al in de tweede ronde ontstond er de definitieve kopgroep van vier dames, met Carla Zielman, Mariska Huisman, Erna Last-Kijk in de Vegte en Erna’s ploeggenote Mireille Reitsma. Het was nog ver te gaan, 65 kilometer, maar het verbond werd gesloten en ze schaatssten gezamenlijk stevig door en het peleton was verslagen. Om beurten probeerden Mireille en Erna in de laatste drie ronden weg te komen, maar dit gelukte niet. Erna Last-Kijk in de Vegte werd op 500 meter voor de finish teruggepakt, en de sprintssters Carla Zielman en Mariska Huisman werden één en twee, Mireille Reitsma derde en Erna vierde.
Zaterdag moesten er in de finale wedstrijd van de KPN Grand Prix 100 kilometer geschaatst worden. Er stond een behoorlijke wind, windkracht 5 en het sneeuwde, dus zware omstandigheden na al een loodzwaar seizoen. Opnieuw onstond er al vrij snel een kopgroep van 7 dames, met opnieuw de attent schaatssende Erna Last-Kijk in de Vegte hierbij, als enige van haar ploeg, maar wel met allemaal top 10 dames. Er werd goed samengewerkt in de kopgroep en ze kregen al snel een voorsprong van 4 minuten op het peloton. Diverse dames probeerden in de laatste drie ronden nog weg te komen uit de kopgroep, maar alles bleef bij elkaar. In de eindsprint was het Elma de Vries, volgend jaar schaatssend voor de MKBasics-Palet Schilderwerken ploeg, die de snelste was en als eerste over de finish kwam. Erna Last-Kijk in de Vegte ging als tweede over de finish en Maria Sterk werd derde.
Opnieuw kon Erna Last-Kijk in de Vegte het podium op, na al in Oostenrijk Weissensee, en twee keer op natuurijs in Nederland, nu ook in Zweden op het erepodium.
Erna: Ik kwam te kort om Elma nog voorbij te komen, maar ben toch wel tevreden met mijn tweede plek. Donderdag vierde en nu tweede, ja Zweden ligt mij wel en de omstandigheden met die sneeuw en harde wind waren vandaag erg zwaar, maar daar hou ik van, het is niet voor niets een sport voor in de winter.
Ben zeer tevreden over de afgelopen weken op natuurijs, helaas geen overwinning maar wel twee keer tweede en twee keer derde, dit schaatsseizoen twee overwinningen en  9 podumplekken behaald, dat had ik aan het begin van het seizoen niet verwacht.
Ik ben wel blij dat het nu bijna is afgelopen, want vooral de laatste 4 weken op natuurijs waren heel zwaar, bijna 800 kilometer aan wedstrijden geschaatst en het vele reizen, ja ik verlang er nu wel naar om weer lekker thuis te zijn in Genemuiden.
Aankomende vrijdag- en zaterdagavond wordt het marathon schaatsseizoen afgesloten met een soort demo wedstrijden op het kunstijs van Thialf in Heerenveen.
Alles is ook te volgen via www.schaatsmeiden.nl

Gepubliceerd op: maandag 20-02-2012 door Willem Timmerman. 788 keer gelezen..

Reageren is slechts toegestaan voor geregistreerde bezoekers.
Inloggen





(Advertentie)

Genemuiden Actueel weer
0.0mm 0bft O 32.2°C
Wie is Online ?..

Nu online: 36 bezoeker(s)
LEDEN LOGIN
Inloggen





(Advertenties)