Al 20 jaar de nieuwssite voor Genemuiden!
13 januari 2025 t’ Olde Staduus
Agenda
Van Dijk Heftrucks (tijdelijk)

PostNL haalt brievenbus aan Beatrixstraat weg

Geplaatst op: 6 januari 2025

De brievenbus aan de Prinses Beatrixstraat wordt weggehaald. Wie na de verwijdering een brief op de post wil doen, kan terecht aan de Kruisstraat, Nijverheidsstraat en Dorus Rijkersstraat.

Vanaf half maart gaat PostNL stap voor stap 72 van de 711 brievenbussen in Overijssel weghalen. Eén van die brievenbussen is die aan de Beatrixstraat. “Er is sprake van een aanhoudende daling van de hoeveelheid post. Dagelijks komen we brievenbussen tegen waarin nauwelijks of zelfs geen post zit, bijvoorbeeld omdat er twee brievenbussen dicht bij elkaar staan. Daarom halen we brievenbussen weg waarvan weinig gebruik wordt gemaakt en die niet noodzakelijk zijn volgens de wettelijke spreidingseisen”, legt het postbedrijf uit.

Brievenbussen in de buurt van bijvoorbeeld ziekenhuizen en zorginstellingen blijven altijd staan. “Verder houden we ons ook aan de afspraken in de Postwet- en regelgeving. Dat betekent dat er in woonkernen met meer dan 5.000 inwoners, altijd een brievenbus binnen een straal van 1 kilometer staat. In woonkernen met minder dan 5.000 inwoners staat er altijd een brievenbus binnen een straal van 2.5 kilometer.”

Gepubliceerd door Enrico Kolk
Van Dijk Containers 500