Handjes wapperen tijdens de beroepenwedstrijden: ‘Moet precies passen’
Geplaatst op: 20 januari 2025

Timmeren, metselen en installeren: die drie vakken waren afgelopen donderdag en vrijdag onderdeel van de beroepenwedstrijden bij OVG en TOP. Daarmee breiden de deelnemers hun kennis van het vak op – of liever gezegd: ze brengen het in praktijk.
Het is een jaarlijks terugkerend spektakel: de werkplaats van OVG gevuld met jongeren die hun best doen om een prijs in de wacht te slepen. Nieuw is dat dat nu ook gebeurt in het Techniekopleidingspunt daarachter. Leerlingen zijn daar bezig met het installeren van een CV-ketel, waarbij allerlei aspecten daarvan aan bod komen.
Het luistert nauw, vertellen de leerlingen. “Alles moet precies passen”, merkt een van hen op, tijdens het buigen van een buis. Ook de daarvoor bedoelde apparatuur nemen ze behendig in handen.
Het is Mark ten Hove die met de installatie de winst in de wacht sleept met 84,5 punten. Hij wordt op de voet gevolgd door Jan van den End met 84 punten, die daarmee Jesse van Dorp met 80 punten voorblijft.
Bij het metselen gaat Leonard Kisteman er met de winst vandoor, gevolgd door Delano Goudbeek. Emma Veltman, de enige vrouwelijke deelnemer aan de wedstrijden, wordt daarbij derde.
Leon de Jonge en Milan Schinkel eindigen aan kop bij het timmeren. Tweede met die opdracht zijn Jan Kaslander en Jonathan Hofland. Als derde sluiten Alec Mulder en Kas de Kimpe het podium af.
Zij kregen hun prijzen vrijdag uitgereikt door burgemeester Eddy Bilder.