9 december 2025
Gebruikers online: 0

Van speeltoestellen tot een keuken: plannen te over voor Verrijk je Wijk

Geplaatst op: 2 december 2025 Gepubliceerd door: Enrico Kolk

Vergroening, sport en spel, beweging, er valt nog genoeg te verrijken in de wijken. Dat bleek maandagavond tijdens de initiatievenmarkt in het gemeentehuis. Deelnemers aan Verrijk je Wijk presenteerden daar hun idee om de wijk te verbeteren.

Zoals bijvoorbeeld het plan voor een speelweide in de Vogelbuurt in Genemuiden. Langs de Wulp ligt een al jaren ongebruikt grasveld. Terwijl er vanuit daar een prachtig uitzicht op Hasselt en Zwolle is, benadrukken de initiatiefnemers. Ze willen er een plek voor jong en oud van maken. Het idee is om dat met speeltoestellen te doen, maar ook met een bankje.

Hoeveel toestellen er moeten komen, dat is afhankelijk van het toegewezen bedrag, leggen ze uit. Wat ze zeker graag zouden opnemen is een vlonder boven het water. Die zou niet alleen gebruikt kunnen worden om van het uitzicht te genieten, maar ook om te vissen. Een verhard pad in het midden maakt het plan compleet.

Ook de Kamperzeedijk doet mee: zo hopen de initiatiefnemers daar een bedrag binnen te halen voor een opknapbeurt van de Driester. Dat moet het bruisende dorpshart worden, met een praktische keuken en een gezellige bar.

Evert van Dijk richt zich op weer een andere doelgroep. Hij houdt zich bezig met groen: zijn plan heet Fantasia plaza. Dat moet een plek worden waar mensen met een beperking zich kunnen uitleven. “Zo moet het worden”, vertelt hij, terwijl hij een plaatje van een groene omgeving laat zien.

Op het Binnenveld komt een nieuwe plek waarin vier doelgroepen onderdak vinden. Het gaat om de huidige bewoners van de Akkerwinde, een groep mensen met een autismespectrumstoornis, een groep vanuit de kerken onder de naam Helpende handen en een nieuw concept voor mensen met Alzheimer.

Voor die doelgroepen wil Van Dijk tussen de volkstuinen een nieuwe plaza maken waar zij vooral buiten aan de slag kunnen. Daarvoor moet er een rolstoelvriendelijke vloer komen, verschillende planten en bomen. “Je kunt mensen zo uit hun dagelijkse sleur halen”, vertelt hij.

Vanuit 750 jaar Stad is een nieuw initiatief ontstaan: muziekpalen. Die moeten langs een route komen die muziek, ontmoeting en natuur combineert. “De route wordt voor meerdere kwetsbare en niet-kwetsbare groepen in Genemuiden toegankelijk”, kondigen de initiatiefnemers aan.

Over toegankelijkheid gesproken: ook de voormalige Keet de Kolk moet rolstoelvriendelijk worden, is een van de plannen. De initiatiefnemers hopen daar met Verrijk je Wijk geld voor binnen te halen.

En het zijn niet de enige plannen die meedingen naar een cheque tussen de 5.000 en 40.000 euro. De komende anderhalve maand kunnen wijkverrijkers hun plannen verder uitwerken en aanpassen. Vanaf 9 februari is de stemming geopend.