13 juni 2026
Gebruikers online: 0

Woont er nóg een wethouder in Genemuiden?

Geplaatst op: 3 juni 2026 Gepubliceerd door: Enrico Kolk

Wie vanmorgen zijn nieuws bij Oost las, kon de indruk krijgen dat er maar liefst drie wethouders in Genemuiden wonen. Naast de vandaag jarige Harrie Rietman en Maarten Slingerland zou Bert Boerman, wethouder in Ommen, namelijk ook wonen in Genemuiden. Dat stond in een eerdere versie van het artikel.

Maar dat is niet het geval. Boerman, Kamperzeedijker van oorsprong, werd in 2024 wethouder in Ommen. Daarvoor was hij ondermeer gedeputeerde. Bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen was hij lijsttrekker voor de ChristenUnie in Ommen.

Inmiddels heeft hij ook plaatsgenomen in de gemeenteraad van Ommen. Een wethouder hoeft niet verplicht in de gemeente te wonen waar hij werkt, maar een gemeenteraadslid moet wel in de gemeente wonen waar hij of zij raadslid is. Boerman is dus zelfs verplicht om in Ommen te wonen, waar hij ook woont.

In Zwartewaterland zijn ook zulke gevallen bekend. Vorig jaar eindigde het raadslidmaatschap van Marco van der Vegte, omdat hij ging verhuizen naar het grondgebied van de gemeente Kampen. Hij kon daarom geen raadslid in Zwartewaterland blijven.

Alijn Muijsers, wethouderskandidaat voor BGZ, woont net buiten Hasselt op Staphorster grondgebied. Daar kan zij blijven wonen, ook als ze wethouder wordt. Ze heeft daar dan wel een ontheffing van de gemeenteraad voor nodig.