9 oktober 2026
Gebruikers online: 0

Huisarts Van den Belt spreekt over palliatieve zorg en levenseinde

Geplaatst op: 21 september 2026 Gepubliceerd door: Robert Jansema

In De Meente in Genemuiden worden op donderdag 1 oktober en donderdag 5 november 2026 lezingen gehouden over palliatieve zorg, kwaliteit van leven en beslissingen rond het levenseinde. De bijeenkomsten zijn gratis toegankelijk. De lezingen worden verzorgd door huisarts Vera van den Belt, internist-oncoloog Sabine Netters en notaris Rik de Jonge. Tijdens de avond wordt onder meer gesproken over de vraag welke zorg en behandelingen gewenst zijn wanneer genezing niet meer mogelijk is. Ook beslissingen rond reanimatie en het stervensproces komen aan bod.

Daarnaast wordt aandacht besteed aan het verschil tussen een levenstestament en een zorgvolmacht. De sprekers bespreken welke zaken mensen met hun huisarts of behandelend arts kunnen bespreken en welke onderwerpen bij de notaris thuishoren. Een ander onderwerp is de mogelijke komst van een hospice in de gemeente Zwartewaterland. In onder meer Zwolle, Dalfsen en Meppel zijn al dergelijke voorzieningen. In een hospice kunnen mensen die niet lang meer te leven hebben in een huiselijke omgeving worden verzorgd wanneer dat thuis niet meer mogelijk is.

Zorgverleners en vrijwilligers denken na over de mogelijkheden voor een hospice in Zwartewaterland. Tijdens de lezing zijn vrijwilligers aanwezig om hierover meer informatie te geven en met bezoekers in gesprek te gaan. De lezingen vinden plaats in De Meente in Genemuiden. Bezoekers kunnen bij hun aanmelding kiezen voor donderdag 1 oktober of donderdag 5 november. De inloop begint om 19.00 uur, waarna de bijeenkomst om 19.30 uur start. Het programma duurt naar verwachting tot 21.30 uur. Aanmelden kan via carend.nl  of bij de assistentes van Medisch Centrum de Steenpoort. Later dit jaar worden vergelijkbare lezingen gehouden in Hasselt en Zwartsluis, met een huisarts uit de betreffende kern.