Al 20 jaar de nieuwssite voor Genemuiden!
19 april 2024 t’ Olde Staduus
Agenda
Van Dijk Heftrucks (tijdelijk)

Gratis mondkapjes voor inwoners met een uitkering

Geplaatst op: 3 november 2020

Alle inwoners met een bijstandsuitkering en klanten van de voedselbank krijgen gratis mondkapjes van de gemeente Zwartewaterland. ‘Zo’n mondkapje is toch weer een extra uitgave’, zegt wethouder Gerrit Knol. ‘Die drempel willen we wegnemen, zodat we samen het coronavirus zo effectief mogelijk bestrijden.’

Sinds 13 oktober geldt het dringende advies om in publieke binnenruimtes een mondkapje te dragen. Mogelijk wordt dit advies halverwege deze maand al omgezet in een plicht. Ondertussen heeft de Tweede Kamer het kabinet gevraagd om samen met Voedselbank Nederland mondkapjes te verstrekken aan mensen met een smalle beurs.

1000 mondkapjes

PvdA-raadslid Astrid Dijkstra vroeg het gemeentebestuur om dit in Zwartewaterland op te pakken. En dat gebeurt nu dus. ‘In totaal gaat het in onze gemeente om zo’n 200 huishoudens in de bijstand en een kleine vijftig huishoudens die bij de Voedselbank lopen’, zegt Knol. ‘Het kan zijn dat sommige gezinnen zo twee keer mondkapjes krijgen, maar dat geeft niet. Het gaat erom dat iedereen een mondkapje kan dragen. We gaan hier soepel mee om. Het doel is snel de pandemie uit de gemeente krijgen.’

In totaal verstrekt Zwartewaterland 1000 mondkapjes. Vier per gezin. ‘Het grootste deel versturen we met de lokale post. De rest komt in de voedselpakketten van de Voedselbank’, legt de wethouder uit. ‘De mondkapjes zijn wasbaar. Ze zijn dus duurzaam en kunnen vaker gedragen worden.’

Lokaal inkopen
Volgende week vrijdag worden de eerste mondkapjes verstuurd. Ze zitten dan ook in de voedselpakketten. In beide gevallen gaat er een begeleidende brief van de gemeente mee, met daarbij een instructie hoe de mondkapjes gebruikt moeten worden.

De gemeente koopt de mondkapjes lokaal in. ‘Dat draagt weer bij aan de economie in onze gemeente en dat is weer goed voor onze gemeenschap als geheel’, besluit Knol.

Gepubliceerd door Robert Jansema
Van Dijk Containers 500